Kostrzyński Klub Karate


Idź do treści

KARATE

KARATE jest to sztuka walki "pustą dłonią". Oczywiście związane jest to z faktem, iż karate powstało jako system samoobrony efektywnie stosujący wykorzystanie walki bez użycia broni. System ten składa się z technik blokowania lub udaremnienia ataku, kontratakowanie przeciwnika przez uderzenia lub kopnięcia.

Karate jako sposób samoobrony ma najstarszą historię sięgającą setek lat w stecz. Jako sztuka fizyczna karate nie ma sobie równych ponieważ jest ona dynamiczna i szybka, gwarantując wspaniały ogólny rozwój ciała oraz poprawia koordynację i samopoczucie psychofizyczne. Wiele dziewcząt i kobiet ćwiczy karate nie tylko ze względu na jego użyteczność przy samoobronie ale również ze względu na jego zalety przy kształtowaniu figury. Karate ćwiczą zarówno dzieci jak i osoby starsze, gdyż pozwala ono na utrzymanie wysokiego poziomu sprawności fizycznej.

Karate jako sport ma stosunkowo krótką historię. Konkurencje w karate umożliwają start zawodnikom zależnie od ich predyspozyji psychofizycznych, oraz pozwalają na prowadzenie bezpiecznej walki sportowej w celu zachowania zasad "czystej walki".


Kostrzyński Klub Karate | karate-kostrzyn@wp.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego